• NOVINKY
  • PROGRAM
  • SPRIEVODCA
  • GALÉRIA
  • PARTNERI
  • KONTAKT
  • FAQ
  • ARCHÍV
  • VSTUPENKY
  • PRIHLÁSIŤ FILM

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • This event has passed.

Filmová noc POD HRADOM – film Striedavka (2022, r. Petr Nikolaev), Bistro Lancuch

5.8.2022 @ 21:00 - 22:30

5,00€ - 6,00€

Vstupenky

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Vstupenky už niesu dostupné

STRIEDAVKA

(Střídavka)

ČR – 2022

Dĺžka: 90 minút

Žáner: komédia

Premiéra: 28. júla 2022

Réžia: Petr Nikolaev

Scenár: Lucie Konečná

Hrajú: Martin Hofmann, Kristína Svarinská, Anna Polívková, Eva Holubová, Jitka Čvančarová, Jiří Vyorálek, Halka Třešňáková

Ako to dopadne, keď sa z malej rodiny stane veľká? Prezradí vám to nová komédia režiséra Petra Nikolaeva snázvom Striedavka.V hlavných úlohách sa predstavia Martin Hofmann, Kristína Svarinská, Jitka Čvančarová, Anna Polívková a Jiří Vyorálek, ktorí hrajú bývalých aj súčasných partnerov.Spoločne sa musia postarať o všetky deti z predchádzajúcich aj súčasných manželstiev a tiež o bláznivú babku jednej z postáv v podaní Evy Holubovej. Ďalšou úlohou pre všetkýchje nájsť nového chlapa postave Anny Polívkovej, ktorá v procese partnerského „striedania“ ostala „na ocot“. Film sa s humorom a nadhľadom pozerá na fenomén striedavej starostlivosti.Ako vznikla veľká rodina zo Striedavky? Zuzana (Kristína Svarinská) sa ako študentka na univerzite zamilovala do svojho profesora telocviku Honzu (Martin Hofmann). Honza však bol vtedy ženatý s Adélou (Jitka Čvančarová), s ktorou má deti Adama a Viléma. Honza sa teda rozviedol s Adélou a tá si našla Roberta (Jiří Vyorálek), ktorý sa kvôli nej rozviedol s Katkou (Anna Polívková), s ktorou má dcéry Júliu a Báru. Zuzana nemá deti, až teraz jedno čaká s Honzom a okrem toho sa stará o svoju babku (Eva Holubová), ktorá začína trpieť demenciou. Všetci títo ľudia musia spolu vychádzať,chodiť do školy, do práce, k zubárovi, na krúžky, na ragbyové tréningy, mať čo jesť a nezblázniť sa z toho. A presne o tom je život. A Striedavka…Udržať chod jednej bežnej rodiny je často nadľudský výkon, postavy vo filme Striedavkavšak vďaka vzájomným zložito preplateným vzťahom tvoria naozaj „nadrozmernú“ rodinu. Jej fungovanie a dopĺňanie v rámci striedavej starostlivosti o deti sa už skôr podobá zložitej vojnovej stratégii. „Náš film je o tom, ako prežiť súčasných aj predošlých partnerov, všetky deti, či už sú vaše, alebo nie, o tom, ako sa v tom nestratiť a udržať si zdravý rozum,“ opísal snímku Striedavkapopulárny český herec Martin Hofmann, jedna z hlavných tvárí filmu.„Striedavkaje komédia, ale vo filme by sme chceli zachytiť rozličné emócie, nemala by to byť len zábava za každú cenu. Svojou náladou by sa film mal podobať napríklad snímke Báječná léta pod psa,“ hovorí Petr Nikolaev s narážkou na svoj predchádzajúci úspešný film. „Verím, že príbeh Striedavky bude divákom blízky, či už striedavú starostlivosť zažívajú na vlastnej koži, alebo majú na starosti len jednu rodinu, prípadne iba vzťah so svojím partnerom,“ dodáva režisér.

Oficiálny slovenský trailer: https://www.youtube.com/watch?v=QWEQY62YaEk

Podrobnosti

Dátum:
5.8.2022
Time:
21:00 - 22:30
Cena:
5,00€ - 6,00€

Organizátor

Nový film, o. z.
Email:
info@filmovanocnahrade.sk

Miesto udalosti

Bistro Lancuch
Sabinovská 856/32
Veľký Šariš, 082 21 Slovenská republika
SlovakEnglishGermanFrench